Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Filiz Kılıç, 1980 yılında doğdu. Aslen Erzincan ili Tercan ilçesinin Beğendik (Vartik) köyündendir. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. İlkokul yıllarında sesinin güzelliğini farkeden öğretmenleri sayesinde, okulda yapılan müzik faaliyetlerinin başında yer alırdı.

15 yaşında Yavuz Top Halk Müziği Merkezi'nde başladığı nota, solfej, bağlama ve repertuar eğitimine TRT sanatçısı Tekin Büyükkaya’dan aldığı derslerle devam etti. İstanbul’un farklı mekânlarında amatör ruhunu hiç yitirmeden, profesyonel olarak sahne almaya başladı.

2002 yılında ASM Tolga Sağ Müzik Okulu'nda ikinci kez başladığı bağlama ve repertuar eğitiminden 3 yıl sonra mezun oldu. Bu yıllarda ASM sdütyolarında bağlama hocası Murtaza Eren yönetmeliğinde bir demo çalışması gerçekleştirdi.

2008 yılında Türk Halk Müziğine yeni sesler kazandırmak amacıyla TRT’nin düzenlediğiSen Türkülerini Söyle” adlı yarışmaya katılarak Marmara Bölgesi, İstanbul elemelerine girmeye hak kazandı.

2012 yılında BARIŞ TV aracılığıyla programcılığa merhaba diyen Filiz Kılıç, Özgür Önal ile birlikte “TÜRKÜ PINARI İSTEKLER” programını hazırlayıp sundu.

2013 yılında CEM TV ekranlarında yeniden başlayan “TÜRKÜ PINARI İSTEKLER” programını hazırlayıp sundu

2016 yılında “YAD ELLER” isimli, ilk solo albümünü İber müzik etiketiyle müzikseverlere sundu.

2017 yılında İBB - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Kültür Etkinliklerinde yer almaya başladı.

Kendi yöresinin büyük usta sanatçılarından etkilenerek başladığı eğitim, sahne ve konser çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.